Results:
6th grade boys longboard
1. Beau Werger, JAMS
2. Ethan Foley, JAMS
3. Aiden Simpson, Paul Revere
4. Tieso Garcia, JAMS
5. Scout Swing, Malibu
6. Tristan Larsson, Paul Revere

6th grade girls longboard
1. Sofia White, Lincoln
2. Mimi Sullivan, JAMS
3. Kylie Lacey, Lincoln<
4. Claudia Sweitzer, Lincoln

7th grade boys longboard
1. Jack Bodow, Lincoln
2. Will Merchant, Lincoln
3. Jett Shahriary, Lincoln
4. Willem Shak, Paul Revere
5. Apollo Stephano, Lincoln
6. Harry Haygood, JAMS 

7th grade girls longboard
1. Jojo Fitzsimmons, JAMS
2. Nicole Tampanaru, JAMS
3. Emma Tampanaru, JAMS
4. Karina Gunn, JAMS

8th grade boys longboard
1. Bennett Kelly, Lincoln
2. Cooper Colby, Lincoln
3. Chris Pederson, Paul Revere
4. David Kjenner-Love, JAMS
5. Greg Rachal, Paul Revere (New West)
6. Marson Rice, Paul Revere

8th grade girls longboard
1. Sarah Bentley, Paul Revere
2. Olivia Pritikin, Lincoln
3. Nell Kerndt, JAMS
4. Sydney Conway, Paul Revere
5. Mia Oliver, Paul Revere
6. Zoe Morgan, Paul Revere

High School Boys Longboard
1. Gabriel Ramirez, frosh
2. Emerson Rollins, soph
3. William Wright, soph
4. Shai Skikne, soph
5. Ben Pritikin, soph
6. Jackson Weill, frosh

High School Girls longboard 
1. Emily Flavin, soph
2. McKenna Davis, frosh
3. Caroline Hubbard, frosh
4. Tess Goddard, frosh
5. Anna Pappanduras, frosh
6. Paloma Rojas-Alexander, frosh

OHANA NALU SURF CHAMPIONSHIPS- May 21, 2016

6th grade boys shortboard
1. Beau Werger, JAMS
2. Ethan Foley, JAMS
3. Lucas Childs, JAMS
4. Tristan Larsson, Paul Revere
5. Ozzie Gabbard, Paul Revere
6. Scout Swing, Malibu

6/7th grade girls shortboard 
1. Sofia White, Lincoln
2. Jojo Fitzsimmons, JAMS
3. Mimi Sullivan, JAMS
4. Kylie Lacey, Lincoln
5. Claudia Sweitzer, Lincoln
6. Karina Gunn, JAMS

7th grade boys shortboard
1. Jack Forster, Lincoln
2. Jett Shahriary, Lincoln
3. Willem Shak, Paul Revere
4. Apollo Stephano, Lincoln
5. Oliver Pourmussa, Paul Revere
6. Verut Kooanupong, JAMS

8th grade girls shortboard
1. Sydney Conway, Paul Revere
2. Zoe Morgan, Paul Revere
3. Olivia Pritikin, Lincoln
4. Haley Nguyen, Lincoln
5. Nell Kerndt, JAMS
6. Nikka Tehrani, Paul Revere

8th grade boys shortboard
1. Bennett Kelly, Lincoln
2. David Kjenner-Love, JAMS
3. Chris Pedersen, Paul Revere
4. Will Merchant, Lincoln
5. Ian Richardson, JAMS
6. Tiego Garcia, JAMS

High School girls shortboard
1. Emily Flavin, soph
2. McKenna Davis, Frosh
3. Caroline Hubbard, frosh
4. Tess Goddard, frosh

High school boys shortboard
1. Gabriel Ramirez, frosh
2. Dante Gaudet, junior
3. Nicholas Jensen, soph
4. Peter Husting, senior
5. Kalani Perez, soph 
6. Thomas Bell, soph

The Surf Bus Foundation

Get on it!

Visit our sister site to learn more about our outreach programs.

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

© 2016 by Surf Academy. Proudly created with Wix.com